Mateřská škola


Červená třída

Červenou třídu navštěvují děti ve věku 3-6 let (mohou 2-7 let). Chodí k nám samí veselí a hraví kluci a holky, kteří se do školičky moc těší. Občas se některým nechce od maminky, ale stačí zamávat z okna a už je vše dobré. Společně si hrajeme, objevujeme nové věci, experimentujeme, pomáháme si, učíme se spoustu nového a vytváříme si pravidla, která se učíme dodržovat.

Ráno, než se všichni sejdeme, si hrajeme ve třídě v centrech, které nás zrovna zajímají a během toho máme v jídelně připravenou svačinu, na kterou můžeme chodit průběžně podle toho, jak máme hlad. V 9 hodin se všichni jdeme pozdravit do ranního kruhu. Přivítáme se písničkou, povíme si jaký je dnes den, jaké je venku počasí. Někdy si pošleme emoční kostičku a říkáme si, jak se cítíme, anebo si třeba pošleme kamínek a odpovíme na otázku, na kterou se nás paní učitelka zeptá. Potom si přečteme zprávu napsanou na tabuli, ze které se většinou dozvíme, co budeme dělat, o čem si budeme povídat. Když si společně v kruhu popovídáme a paní učitelka nám vysvětlý úkoly do center, jdeme do třídy, vybereme si centrum a tam pracujeme. Po písničce, která nám dává znamení, že máme uklízet, si prohlédneme naše práce a zhodnotíme je. Pak si někdy zazpíváme u piana, zacvičíme si a jdeme ven. Takto trávíme dopoledne u nás ve školce. Pokud nemáme zrovna angličtinu, velký tělocvik, nějakou přednášku, divadlo, nebo paní učitelky neudělají změnu a nevymyslí jiné plány.

Ven se vždy moc těšíme, a to za každého počasí. Venku běháme, hrajeme hry, nebo jdeme někam na procházku. Nejraději si chodíme hrát na hřiště a zahrádku u školky. Z venku rychle na oběd, vyčistit zoubky a honem do postýlek. Odpočívání pod svojí pohádkovou peřinkou si náramně užíváme, a když někdo nespinká, tak se na kytičku odebere do třídy. Předškoláci mohou buď odpočívat na ložnici, nebo mohou být ve třídě a dělat si nějakou klidovou činnost a někdy si s paní učitelkou přečtou pohádku, či si udělají relaxační chvilku. Poté jdou předškoláci pracovat s paní učitelkou a ostatní si potichu hrají v některém z center. Po spinkání na svačinku, a pak si zase můžeme společně hrát, něco vyrábět, dodělat si nedokončenou práci, nebo trávíme čas na naší zahradě.

Celý den si v Červené třídě s Jindřiškou a Dášou společně užíváme a těšíme se, co nás v naší školce čeká nového. Někdy se nám odpoledne vůbec nechce domů, a když zrovna nemáme svůj den a stýská se nám, vždy nám to tak rychle uteče, že za chvilku jsou tu pro nás maminky a tatínkové.


Modrá třída

My dětičky z Modré třídy pořád někde pobíháme, nikdy se nenudíme a stále něco vynalézáme. Jsme maličcí, roztomilí, někdy je nám do pláče a pak se zase hned smějeme. Ve třídě na nás ráno čekají dvě velké kamarádky - Gituš a Lada, které nás vždy pomazlí, když se nám stýská po mamince a také pro nás mají každý den připravený pestrý program. Po svačině se sejdeme ve třídě, kde si sedneme do kruhu, pozdravíme se, řekneme si, jaký máme den a jaké je venku počasí. Také zjistíme, jaká práce nás čeká a ve kterém centru. Po tvoření si ještě trochu pohrajeme a už se těšíme, až vyběhneme ven. Po návratu už na nás čeká oběd a odpočinek, abychom nabrali další síly, po namáhavém dnu. No a už je tu maminka! Někdy se dětem z Modré třídy domů moc nechce a to je pro nás největší odměnou a povzbuzením do dalšího dne.

DOKUMENTY: